Gazeta Ubezpieczeniowa – Temat z okładki – W Asist bardzo lubimy rywalizować

2014-GU-7Rozmowa z Rafałem Ćwiklińskim, prezesem zarządu Asist Sp. z o.o. – sponsorem głównym Regat TU

Aleksandra Wysocka-Zańko: Skąd pomysł, aby multiagencja Asist została sponsorem głównym Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych?

Rafał Ćwikliński: Imprezą żeglarską zainteresował mnie sam jej pomysłodawca Dariusz Migdal – multiagent od wielu lat współpracujący z Asist oraz Karol Górski – właściciel firmy Sailing Event, której powierzono organizację regat. Podczas spotkania przedstawili wizję prestiżowej imprezy żeglarskiej, w której w szranki staną najważniejsze towarzystwa ubezpieczeniowe w Polsce. Od razu stwierdziłem, że na regatach o tak wysokiej randze Asist musi wyraźnie zaznaczyć swoją obecność.

Co zaważyło na takiej decyzji?

– Firma Asist kojarzona jest na rynku z innowacyjnością oraz wysoką jakością świadczonych usług. Jestem pewny, że dzięki sponsoringowi perfekcyjnie zorganizowanej imprezy, jaką będą Regaty TU, przekaz ten będzie jeszcze wyraźniejszy. Jest to element długofalowego planu marketingowego naszej multiagencji, który konsekwentnie realizujemy. Regaty to także świetna okazja, aby w urokliwym miejscu spotkać się, wymienić poglądy z wieloma osobami z branży ubezpieczeniowej i nawiązać nowe kontakty biznesowe. Co szczególnie ważne, Asist znajdzie się w doborowym towarzystwie – swój udział w imprezie zapowiedzieli już przedstawiciele takich towarzystw ubezpieczeniowych jak Generali, Uniqa, Compensa, Link4, czy Liberty Direct.

Czyli poza statusem Sponsora Głównego imprezy, Asist wystawi także w regatach swoją załogę?

– Oczywiście, że tak. W Asist bardzo lubimy rywalizować, i to nie tylko na polu biznesowym, dlatego decyzja o starcie w regatach zapadła równocześnie z decyzją o sponsoringu. Jacht Asist poprowadzi doświadczony sternik z branży ubezpieczeniowej, będziemy więc walczyć o tytuł Mistrza Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych i – na co bardzo mocno liczę – statuetka zwycięzcy regat trafi w nasze ręce.

W Asist zawsze wiele się dzieje. Jakie zmiany zaszły w ostatnim czasie w Państwa multiagencji?

– Zgadza się, często żartujemy, że w Asist jedyną rzeczą stałą jest prawo ciągłej zmiany. Miło nam poinformować, że liczba partnerów biznesowych Asist została poszerzona o Gothaer, pierwsi agenci zakończyli już szkolenie produktowe, trwają także zaawansowane rozmowy z innymi znaczącymi towarzystwami na rynku, ale nie chciałbym jeszcze mówić o szczegółach. W fazie testów jest nasza autorska porównywarka ubezpieczeń, którą planujemy wdrożyć w najbliższym czasie. Za nami także istotne zmiany dotyczące struktury spółki, dzięki lepszemu podziałowi zadań między pracownikami odnotowujemy stały wzrost sprzedaży i ilości współpracujących agencji, których liczba wynosi aktualnie aż 1150. Dzięki planowi marketingowemu, którego ważnym elementem jest sponsoring Regat TU, z pewnością wzrost ten będzie jeszcze większy.
Dziękuję za rozmowę.
Aleksandra Wysocka-Zańko
Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa nr 11/2014, str. 24

Data publikacji: 2014-03-18