Gazeta Ubezpieczeniowa – temat z okładki – Regaty TU zakończone!

2014-GU-24Pierwsze Żeglarskie Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych za nami! Dopisała pogoda oraz uczestnicy – pełni zapału do rywalizacji i w doskonałych humorach. Od czwartku 29 maja do niedzieli 1 czerwca 2014 r. na jeziorach Święcajty i Mamry walczyło łącznie aż 13 jachtów.

Po przyjeździe wszystkich załóg do Węgorzewa i odbiorze jachtów przez sterników, uczestnicy spotkali się na powitalnej kolacji w tawernie Keja. Rewelacyjną żeglarską atmosferę stworzył grający zespół szantowy, przy rytmach którego goście bawili się do późna.

Pierwszego dnia regat rozegrano trzy wyścigi. Lekki wiatr pozwolił obsadom oswoić się z łódkami, a sternikom zapanować nad załogami. Szybko okazało się, że faworytem zawodów będzie załoga Compensy – doskonale przygotowana i zgrana, wygrała wszystkie trzy na trzy biegi. Rywalizacji z łodzi VIP przyglądał się prezes LINK4 Roger Hodgkiss wraz z rodziną. Po spłynięciu do hotelu Ognisty Ptak na uczestników czekał lunch oraz rybka, którą spożywali tuż nad wodą przed jachtami. Wieczorem odbyła się ceremonia otwarcia regat. Tradycyjną formułę otwarcia wypowiedzieli: sponsor główny imprezy – prezes multiagencji Asist Rafał Ćwikliński, organizator Karol Górski – właściciel firmy Sailing Event, oraz pomysłodawca, multiagent Dariusz Migdal. Goście bawili się do białego rana przy rytmach serwowanych przez DJ-ów ze Staff Party Service.

W sobotę pogoda sprawiła miłą niespodziankę i pozwoliła na jeszcze lepszą zabawę – wyszło piękne słońce, temperatura osiągnęła 25 st. C, a przede wszystkim powiał mocniejszy wiatr o sile 3 st. B, który kręcił i sprawiał trudności załogom. Drugiego dnia również dominowała Compensa – najlepiej czytała wiatr oraz wygrała dwa na cztery biegi i tym samym została pierwszym żeglarskim mistrzem Polski towarzystw ubezpieczeniowych. Dodatkową motywacją była obecność prezesa Compensy Jarosława Szwajgiera, który czuwał nad swoją załogą na ekskluzywnym jachcie Delphia 31 firmy Rainmaker Yacht Club. O zaciętej rywalizacji tego dnia niech świadczy fakt, że dwa jachty Asist i jacht Liberty Direct uległy awarii steru.

Na sobotniej Gali TU, kończącej regaty, dało się odczuć, że dzięki perfekcyjnej organizacji imprezy i fantastycznej atmosferze, wszyscy uczestnicy i goście regat TU doskonale się bawili. Medalami laureatów udekorował prezes Asist Rafał Ćwikliński.

Wiele załóg już zadeklarowało ponowne uczestnictwo za rok. Ekipa Compensy, do której oprócz trofeum za zajęcie pierwszego miejsca trafiła także statuetka przechodnia, zapowiedziała, że z pewnością bronić go będzie za rok.

Oficjalne wyniki regat w kategorii Towarzystw Ubezpieczeniowych

 1. Compensa – Mariusz Jerka
 2. AXA DIRECT – Jakub Głębicki
 3. Allianz – Dariusz Nerkowski
 4. DCU – Krzysztof Ziółkowski
 5. Migdal – Dariusz Migdal
 6. Uniqa – Maciej Komsta
 7. LINK 4 – Marta Baran
 8. Asist – Mikołaj Gierula
 9. Waldemar Nowakowski
 10. Liberty Direct – Witold Jaroszewicz
Oficjalne wyniki regat w kategorii Open
 1. Compensa – sternik Mariusz Jerka
 2. AXA DIRECT – Jakub Głębicki
 3. Asseco Poland – Piotr Lewandowski
 4. Allianz – Dariusz Nerkowski
 5. Migdal – Dariusz Migdal
 6. DCU – Krzysztof Ziółkowski
 7. Asist (jacht Mazurek) – Piotr Ziarnik
 8. Uniqa – Maciej Komsta
 9. LINK 4 – Marta Baran
 10. Asist (jacht Marysia) – Mikołaj Gierula
 11. Asist (jacht Gęgawa) – Mirosław Jackiewicz
 12. Waldemar Nowakowski
 13. Liberty Direct – Witold Jaroszewicz

Dziękujemy sponsorowi głównemu – multiagencji Asist, oraz pozostałym sponsorom Clever Frame, Asseco Poland, Henri Lloyd, Code Zero, Sobienie Królewskie, Port 110, Balkart, Keja Port.

Pełną fotorelację z imprezy można znaleźć na www.regatytu.pl i www.facebook.com/regatyTU

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa nr 24/2014, str. 24

Data publikacji: 2014-06-17