Gazeta Ubezpieczeniowa – Regaty TU – Puchar Prezesów – lista startowa nadal jest otwarta!

GU19_2015

Do rozpoczęcia Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych pozostał ponad miesiąc. Pasjonaci żeglarstwa z branży ubezpieczeniowej zacierają ręce na wspólną rywalizację! Czekają na nich sportowe emocje oraz liczne imprezy towarzyszące wspólnie przygotowane przez sponsora głównego Regat TU – Multiagencję Asist oraz organizatora – firmę Sailing Event. Lista startowa w Regatach oraz Pucharze Prezesów wciąż jest otwarta!

REGATY MISTRZÓW

Już tradycyjnie regaty rozpoczną się wyścigiem długodystansowym o Błękitną Wstęgę Jeziora Mamry, w którym z reguły wygrywają najwytrwalsze załogi. Jego trasa wiedzie z Węgorzewa przez Mamry na jezioro Święcajty. Po drodze załogi muszą stawić czoła przeciwnym wiatrom i mieliznom oraz przecisnąć się przez wąski przesmyk łączący oba jeziora, co jest nie lada wyzwaniem. Organizatorzy przewidują również dużą ilość krótkich wyścigów na trasie up&down (zwaną w żargonie żeglarskim śledziem), co z pewnością wpłynie na wzrost poziomu adrenaliny zawodników. Ubiegłorocznym Mistrzem Polski została Compensa ze sternikiem Mariuszem Jerką, który, jak zapowiada, nie sprzeda tanio swojej skóry w tym roku. W tegorocznej edycji regat na liście startowej znalazły się nowe załogi, co cieszy i świadczy o sukcesie I edycji.

PUCHAR PREZESÓW

To nowa inicjatywa organizatorów, która kierowana jest do Prezesów oraz zarządów  firm ubezpieczeniowych, w której uczestnicy bez konieczności posiadania uprawnień będą odkrywać północne Mazury na komfortowych 10 metrowych barkach Delphia Nautika 1000. Puchar Prezesów podzielony został na dwie części. Pierwszego dnia przeprowadzona zostanie gra wodna, która będzie polegała na odnajdywaniu kolejnych punktów kontrolnych, na których przygotowane będą zadania specjalne. Aby wygrać, trzeba będzie wykazać się wiedzą i wszechstronnymi umiejętnościami. Scenariusz gry to pilnie strzeżona tajemnica, której organizatorzy nie chcą zdradzać, ale zapewniają, że  emocji nie zabraknie. Drugiego dnia przewidziane są wyścigi barek, gdzie każdy będzie mógł wykazać się zdobytymi umiejętnościami, oraz stanąć za sterami tych wielkich maszyn. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, a nie tylko o rywalizację. Udział w Pucharze Prezesów może być także okazją do  goszczenia na barce kluczowych klientów lub najbliższych współpracowników.

MOC ATRAKCJI

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla uczestników jak np. koncerty szantowe, disco sailors party z koncertem saksofonisty, trening regatowy, mecz towarzyski w piłkę siatkową Towarzystwa vs Multiagencje, miniregaty Dzieciaki vs Towarzystwa, konkurencje sprawnościowe z wykorzystaniem aut marki BMW, pokaz sztucznych ogni, konkursy na najlepiej oraz najśmieszniej ubraną załogę. Jednym słowem – będzie się działo!

LOKALIZACJA

Jak w zeszłym roku, uczestników gościć będzie Hotel Ognisty Ptak, który posiada Tawernę położoną nad samą wodą oraz doskonałą regionalną kuchnię. Obiekt posiada również ofertę dla osób towarzyszących, które mogą skorzystać z motorówek, rowerów wodnych, kajaków lub spa.

SZCZYTNY CEL

W tym roku do udziału w Regatach TU zaproszono Fundację Ocean Marzeń, której idee wychowania dzieci z domów dziecka poprzez żeglarstwo są Organizatorom szczególnie bliskie. Karol Górski wyjaśnia: „Fundacja ma flotę nieco już wysłużonych jachtów, na której szkoli dzieci i młodzież. Dlatego przeprowadzimy aukcję charytatywną na której uczestnicy regat  będą licytować wyposażenie jachtu jak np. liny, bloki, kabestany, które później zostaną przekazane fundacji”.

SPONSOR GŁÓWNY

Drugi rok z rzędu sponsorem głównym Regat TU została Multiagencja Asist. Firma istnieje od 2003 roku i zajmuje się organizacją i obsługą sieci agentów ubezpieczeniowych na terenie całego kraju. Współpracuje z nią ponad 3000 agentów, a ich liczba dynamicznie rośnie.

Asist stawia największy nacisk na nowoczesne technologie i fachową obsługę współpracowników. Posiada autorski system on-line dla agentów oraz kadrę doświadczonych pracowników, którzy służą im fachową pomocą.

Współpracujący agenci w ramach jednej umowy otrzymują możliwość sprzedaży produktów  czternastu towarzystw oferujących ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe oraz – za pośrednictwem siostrzanej spółki Seguria – sześciu towarzystw życiowych.

W MTU Asist posiada status Partnera Generalnego, w LINK4 TU SA status Partnera Strategicznego, a w Aviva TUO SA Partnera Regionalnego.

W 2015 roku multiagencja została uhonorowana tytułem Gazeli Biznesu i znalazła się tym samym w czołówce rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm w Polsce. Posiada także certyfikat Przejrzysta Firma nadawany przez wywiadownię gospodarczą Dun and Bradstreet Poland.

LISTA STARTOWA

REGATY TU

 1. Asist 1
 2. Asist 2
 3. Seguria
 4. Uniqa
 5. Liberty Ubezpieczenia
 6. Migdal
 7. Link4
 8. Europ Assistance
 9. Coface
 10. Compensa
 11. Consultia
 12. Ergo Hestia
 13. Gothaer
 14. AXA Direct
 15. Bacca
 16. Asseco Poland
 17. Warta

LISTA STARTOWA

PUCHAR PREZESÓW

LINK4- Roger Hodgkiss

COMPENSA- Jarosław Szwajgier

ASIST- Rafał Ćwikliński

CONSULTIA- Arkadiusz Świercz

Gazeta Ubezpieczeniowa nr 19, 2015

Data publikacji: 12.05.2015