Gazeta Ubezpieczeniowa – Puchar Prezesów podczas Regat TU

GU18_2015Żeglarskie Mistrzostwa Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych – Regaty TU to największy i najbardziej prestiżowy, cykliczny projekt żeglarski w środowisku ubezpieczeniowym. Jego główną ideą jest integracja oraz towarzyska rywalizacja pod żaglami. Flota jednakowych jachtów, elegancki hotel, bogaty program artystyczny oraz bardzo dobra organizacja sprawiły, że zeszłoroczna edycja regat zakończyła się sukcesem.  Organizator – firma Sailing Event przekonuje, że druga edycja Regat TU będzie jeszcze lepsza, niż ubiegłoroczna, bo obfitować będzie w atrakcje! Nie innego zdania jest Rafał Ćwikliński – prezes zarządu Asist Sp. z o.o., który dodaje: „Perfekcyjnie przygotowana I edycja regat ubezpieczycieli, ogrom sportowych emocji oraz świetna zabawa – to wszystko wpłynęło na moje przekonanie, że Regaty TU w 2015 roku muszą zostać objęte sponsoringiem Asist”.

Asist, tak samo jak w pierwszej edycji regat, do realizacji wystawi 3 załogi. Jeden z jachtów pływać będzie pod szyldem nowo otwartej, siostrzanej spółki Seguria Sp. z o.o., której zadaniem jest organizacja i obsługa agentów sprzedających ubezpieczenia ochronne i życiowe (szczegóły na www.seguria.pl). Na pokładzie łódki Segurii znajdą się agenci – najlepsi sprzedawcy produktu IKZE Legg Mason w naszej sieci.

PUCHAR PREZESÓW

To nowa inicjatywa organizatorów, która kierowana jest do Prezesów oraz zarządów  firm ubezpieczeniowych uczestniczących w Regatach TU. To gra wodna, w której  uczestnicy bez konieczności posiadania uprawnień będą odkrywać północne Mazury na komfortowych 10 metrowych barkach Delphia Nautika 1000. Na potrzeby gry zostanie stworzona aplikacja na urządzenia multimedialne, która poprowadzi uczestników do punktów docelowych, gdzie trzeba będzie rozwiązać zadania lub odpowiedzieć na pytania i quizy. Scenariusz gry to pilnie strzeżona tajemnica, której organizatorzy nie chcą zdradzać, ale zapewniają, że  emocji nie zabraknie. Drugiego dnia przewidziane są wyścigi barek, gdzie każdy będzie mógł wykazać się zdobytymi umiejętnościami, a przede wszystkim stanąć za sterami tych wielkich maszyn. Przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę, a nie tylko o rywalizację. Asist również weźmie udział w Pucharze Prezesów i stanie w szranki obok Prezesów: Rogera Hodgkissa z Link4, któremu bardzo spodobał się ten pomysł, Prezesa Jarosław Szwajgiera z Compensy oraz Prezesa Arkadiusza Świercza z Consultii. Udział w Pucharze Prezesów może być okazją do  goszczenia na barce kluczowych klientów lub najbliższych współpracowników, a przede wszystkim do świetnej zabawy.

ATRAKCJE

Organizatorzy przewidzieli szereg atrakcji dla uczestników jak np. koncerty szantowe, disco sailors party, trening regatowy, mecz towarzyski w piłkę siatkową Towarzystwa vs Multiagencje, miniregaty Dzieciaki vs Towarzystwa, pokaz sztucznych ogni, konkursy na najlepiej oraz najśmieszniej ubraną załogę. Jednym słowem – będzie się działo. Tradycyjnie organizatorzy przewidzieli udogodienia dla żeglarzy, jak choćby multimedialne szkolenie z podstaw żeglarstwa regatowego czy uproszczony system flag startowych oraz łączność radiową uczestników z Sędzią Głównym regat

SZCZYTNY CEL

W tym roku do udziału w Regatach TU zaproszono Fundację Ocean Marzeń, której idee wychowania dzieci z domów dziecka poprzez żeglarstwo są Organizatorom szczególnie bliskie. Karol Górski dodaje: „Fundacja ma flotę starych jachtów na której szkoli dzieci i młodzież. Dlatego przeprowadzimy aukcję charytatywną na której będziemy licytować wyposażenie jachtu jak np. liny, bloki, kabestany czyli wszystko to, co wymaga wymiany na danym jachcie”.

Edycja 2014

I Mistrzem Polski została Compensa wyprzedzając AXA DIRECT oraz Allianz. Compensa nie miała sobie równych na wodzie i w modzie – ubrani w jednakową odzież, a na twarzach wymalowane barwy wojenne. Udział wzięło 7 Towarzystw i łącznie 13 jachtów. W tym roku udział w regatach potwierdzili m.in.: Ergo Hestia, Compensa, AXA DIRECT, Link4, Liberty Direct, Uniqa, Asist, Migdal, Consultia, Europ Assistance, Asseco Poland, Bacca, Coface – łącznie 16 jachtów. Zapowiada się ostra rywalizacja do ostatnich metrów.

Zapraszamy wszystkie Towarzystwa Ubezpieczeń do udziału w Regatach TU i Pucharze Prezesów – są jeszcze wolne jachty! Aby zapisać się, wystarczy wejść na stronę www.regatytu.pl i wysłać zgłoszenie.

Gazeta Ubezpieczeniowa nr 18, 2015

Data publikacji: 5.05.2015