Wynik w Asist w lipcu: ponad 10 milionów przypisu – Asist widzi sukces w konsolidacji rynku

Rozmowa z Rafałem Ćwiklińskim, Prezesem Zarządu Asist Sp. z o.o.Untitled-1

Gazeta Ubezpieczeniowa: – W ostatnim czasie rynek ubezpieczeń obfitował w wiele ważnych wydarzeń. Przejęcia towarzystw ubezpieczeniowych przez inne, pogłoski o wystawieniu na sprzedaż Liberty Ubezpieczenia to tylko kilka z nich. Czy może Pan skomentować ostatnie doniesienia z branży?

Rafał Ćwikliński: -Zgadza się, w branży ubezpieczeniowej nie ma miejsca na marazm. Trudno oprzeć się wrażeniu, że rynek dąży do konsolidacji. Niech świadczy o tym choćby ostatnie „wchłonięcie” przez towarzystwo Ergo Hestia MTU Mojego Towarzystwa Ubezpieczeń, w planach są kolejne przejęcia. Wspomniała Pani o medialnych doniesieniach dotyczących zmiany właściciela Liberty Ubezpieczenia.  Jeśli te plotki okażą się prawdą, to możemy spodziewać się kolejnego głośnego połączenia towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

Cały czas rośnie kanał multiagencyjny, co widać także po wynikach finansowych naszej spółki. My także upatrujemy swoją szansę w konsolidacji rynku. Nie chciałbym w tej chwili zdradzać szczegółów, ale mogę powiedzieć, że nasza multiagencja również będzie wpisywać się w ten trend.

Osiągnęli Państwo w lipcu wynik sprzedaży w wysokości 10 milionów złotych. Co stoi za tym sukcesem?

Ten rezultat, to efekt 10-letniej, wytężonej pracy naszych kapitalnych agentów oraz całego zespołu Asist. Lipiec od wielu lat był dla nas miesiącem wyjątkowym. Często był to jeden z najlepszych miesięcy w roku, biorąc pod uwagę wyniki sprzedażowe. W roku 2015 sprzedaż sukcesywnie rosła, aby w lipcu, pierwszy raz w historii Asist, osiągnąć wynik 10 milionów złotych.

Wasza multiagencja cały czas się rozwija. Co wydarzyło się w Asist w ostatnim czasie oraz jakie macie Państwo plany do końca roku?

W maju przeprowadziliśmy się do nowej, własnej siedziby. Dysponujemy teraz m.in. profesjonalną salą operacyjną dla opiekunów agentów, serwerownią oraz salką konferencyjną dla pracowników oraz gości biura Asist.

Wraz z obszerniejszą powierzchnią biurową, możemy sukcesywnie zwiększać liczebność pracowników po to, by ich zaangażowanie wpłynęło na jeszcze lepszą obsługę współpracujących agentów. Wiemy, że za sprawą świetnej kadry oraz nowego miejsca pracy będziemy realizować nasze cele i efektywniej się rozwijać.

Jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa naszego biura, które docelowo będzie miało powierzchnię aż 800 m2. Powstaną kolejne pomieszczenia biurowe oraz sale szkoleniowe dla naszych agentów, aby na miejscu prowadzić szkolenia w komfortowych warunkach.

Zmiany widać także w sieci.

Owszem, powstała nowa strona internetowa www.asist.pl , która wykonana została przez pracowników działu IT i  marketingu Asist, z uwzględnieniem aktualnie obowiązujących trendów i technik w zakresie tworzenia stron internetowych. Nowa witryna wykorzystuje m.in. technikę RWD, aby umożliwić wygodny dostęp do zgromadzonych na niej treści na dowolnym urządzeniu – od niewielkich ekranów telefonów komórkowych, po duże monitory komputerów osobistych.

Ważnym elementem nowego wyglądu strony Asist, są fotografie osób pracujących w multiagencji. Podczas sesji fotograficznej wykonano ponad 600 ujęć. Najlepsze z nich, wyselekcjonowane i poddane obróbce, znalazły się na nowej witrynie.

Wkrótce podobną modernizację przejdzie nasz Panel Agencyjny, zostanie on dostosowany do wymagań dzisiejszych użytkowników.  Planujemy wdrożenie nowego Panelu agencyjnego na przełom października i listopada tego roku. Wtedy też nasz Panel Agencyjny obchodzić będzie 10-lecie swojego istnienia. Nasze autorskie narzędzie ułatwia pracę Agentom od dekady – z pewnością potrzebna była mu już przebudowa.

Czy poza zmianami w centrali Asist, przewidują Państwo podjąć działania terenowe?

Już wkrótce nasz zespół wzbogaci się o nowych pracowników na stanowisku przedstawiciela terenowego. Pracownicy ci będą wspierać naszych agentów na terenie całego kraju.

Do dyspozycji pracowników Asist przeznaczone są nowe auta. Nowa flota naszej agencji to jeszcze lepsze wsparcie agentów w terenie oraz sprawniejszy proces rekrutacji nowych agencji.

Użytkowane do tej pory pojazdy zastąpiły nowsze i bardziej ekonomicznie auta. Od tej pory, do dyspozycji pracowników Asist jest 8 samochodów.

Jakie macie Państwo plany związane z końcówką roku?

W bieżącym roku planujemy osiągnąć wysokość przypisu w wysokości 120 mln zł. Plan jest bardzo ambitny i cały czas intensywnie pracujemy, by go zrealizować. Wiem, że dzięki doskonałej współpracy z naszymi partnerami, uda nam się osiągnąć zamierzone cele. Cały czas chcemy rozwijać sieć, zwiększając ilość współpracujących z Asist agentów.

Korzystając z okazji serdecznie dziękuję i gratuluję naszym agentom doskonałych wyników sprzedażowych. Te 10 000 000 w lipcu to nasz wspólny sukces. Pragnę  zapewnić, że uczynimy wszystko, aby oferowane przez nas wsparcie Państwa pracy stało na jak najwyższym poziomie, oferta Asist była coraz szersza, a współpraca przynosiła Państwu satysfakcję.

Źródło: Gazeta Ubezpieczeniowa nr 39/2015, str. 17

Data publikacji: 2015-09-29